Category: 
Sort by: 

Jackson, Lynn Principal
Strope, Laurie Assistant Principal
Price, Lisa Assistant Principal
Gidrey, Michele Secretary/Treasurer
Rowntree, Amy Data Manager
Tucker, Shenephia Receptionist
West, Amanda School Counselor
Ford, Deanna School Counselor/504 Coordinator

Allen, Kelly 6th/8th Grade Exceptional Children's Teacher
Andrews, Tamara Choral Director
Bachmann, Arie 6th Grade Science/Social Studies Teacher
Benson, Amy 8th Grade Science Teacher
Bomberger, Earlynn 6th-8th Grade Exceptional Children's Teacher
Border, Andrea 8th Grade Science Teacher
Bostic, Kelsey 6th Grade Language Arts Teacher
Bridgers, Tony 6th-8th Grade Exceptional Children's Teacher
Browning, Melisa 7th Grade Language Arts/AVID Elective Teacher
Burns, Christopher 6th Grade Social Studies Teacher
Caston, Stephanie 6th Grade Language Arts/Social Studies Teacher
Cecil, Anna 6th-8th Grade Rhythmic Movement Teacher
Cipriano, Alyssa 6th Grade Exceptional Children's Teacher
Coheneller, Caitrin 8th Grade Math/Math I Teacher
Coy, Allyssa 6th Grade Language Arts/AVID Elective Teacher
Crews, Melissa 6th Grade Math/AVID Elective Teacher
Cubas, Jenny 6th Grade Math Teacher
Edwards, Susie Media Specialist
Edwardson, William 8th Grade Social Studies, Athletic Director
Estes, Lacee 7th Grade Math/7th GradeAVID Math /AVID Elective Teacher
Evans, Beryl 6th Grade Science Teacher
Flemming, Julie 6th Grade Science Teacher
Ford, Deanna School Counselor/504 Coordinator
Foxx, Elizabeth 7th Grade Science Teacher
Futral, Earl 7th Grade Science/Social Studies Teacher
Gonzalez, Alicia 6th-8th Grade Spanish Teacher
Grunden, Sharon 8th Grade Language Arts/AVID Elective Teacher
Guice, Jennie 8th Grade Science Teacher
Habersham, Lisa 6th-8th CTE Teacher
Hardy, Jennifer Instructional Coach
Hildt, Dawn 7th Grade Math Teacher
Hooten, Yolanda 7th Grade Language Arts Teacher
Hurley, Hillary 6th-8th Grade CTE Teacher
James, Patricia 7th Grade Exceptional Children's Teacher
Jeffrey, Rhonda 7th Grade Social Studies Teacher
Lacy, Elaine 8th Grade Language Arts/AVID Elective Teacher
Lawrence, Penny 6th-8th Grade Exceptional Children's Teacher
Lovely, Carla 7th Grade Language Arts Teacher
McClanahan, Deena 6th-8th Grade Visual Arts Teacher
Nosow, Cynthia Orchestra Director
Oeser, Ellice 6th Grade Language Arts Teacher
Rich, Vanessa Health/Physical Education Teacher
Risner, Bryonna 7th Grade Math Teacher
Roed, Kristin 8th Grade Math/Math I Teacher
Rogers, Susan 6th Grade Social Studies Teacher
Rose, Justin Health/Physical Education Teacher
Scott, Donald Health/Physical Education Teacher
Stewart, Taylor 8th Grade Math/AVID Teacher
Strickland, Lauren 6th Grade Math Teacher
Sunding, Clayton 6th-8th Grade CTE Teacher
Sydes, Jerri Digital Learning and Teaching Facilitator
Templeton, Savannah 6th Grade Math/Science Teacher
Thigpen, Michelle 8th Grade Language Arts Teacher
Vozar, John 7th Grade Science Teacher
Wells, Heather 8th Grade Social Studies Teacher
West, Amanda School Counselor
Whaley, Hugh Band Director
Williams, Timothy 8th Grade Social Studies Teacher
Wincent, Steven 7th Grade Social Studies Teacher
Yurick, Richard 8th Grade Exceptional Children's Teacher

Carberry, Kim Exceptional Children's Instructional Coach
Chadwick, Deputy School Resource Officer
Chadwick, Jessica School Social Worker
Cieniewicz, Mary Kate Speech Therapist
Daw, Linda Custodian
Garrett, Amanda Media Assistant
Generette, Charlene ISS Coordinator
Grill, Chelsey Exceptional Children's Teacher Assistant
Hendry, Kelly School Psychologist
Humphrey, Carl Custodian
Jarman, Kim Child Nutrition Manager
Lennon, Kimberly Guidance Assistant
Maready, Felita School Nurse
Reece, Leah Exceptional Children's Teacher Assistant
Thompson, Dennis Head Custodian
Weston, Jerry Custodian
Wolfe, Leigh IT Technician